ABD ile Rusya arasında siber saldırı krizi!

Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen 2016 Başkanlık Seçimleri siyasilerin atışmalarını bir kenara bıraktığımızda, sadece Teknoloji tarafında bile onlarca tartışmaya yol açtı.

Zuckerberg'ün Trump savunması gecikmedi

Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi

Donald Trump’ın ABD Başkanı olmasında en büyük payı Facebook’un sorunlu haber gösterme…

Donald Trump’ın seçimi kazanması ile birlikte, yayınladığı haberler ile halkı etkilediği iddia edilerek Facebook hedef haline getirilirken, Rus hackerların seçimlere müdahale ettiği iddiası gündemi oldukça meşgul etti.

İki ülke arasında tartışmalar günlerdir devam ederken, bugün ABD’nin bazı Rus diplomatların ülkeyi terk etmesini istemesi ve gerekçe olarak başkanlık seçimlerine yönelik Rusya’nın siber saldırıda bulunmasını göstermesi olayın diplomatik bir krize dönüşmesine neden oldu.

Rusya, başkanlık seçimleri gerçekten müdahale etti mi?

Federal Soruşturma Bürosu ve CIA, başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti’nin kurum ve çalışanlarına yönelik siber saldırılar düzenlendiğini ve bu saldırıların sorumlusunun Rusya olduğu konusunda hem fikir olduklarını belirtiyor.

16-12/30/cycom.jpeg

Yani ABD, seçimler sırasında siber saldırılar yaşandığını kabul ediyor. Ancak, yetkililer bu saldırının seçimlere verdiği zarar hakkında detaylı bir açıklama yapmadı.

WikiLeaks Yeni Belgelerini Açıkladı!

WikiLeaks Yeni Belgelerini Açıkladı!

WikiLeaks, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri’nde yer alan Demokratik Ulusal Kongre’ye ait 20 bin…

Yaşanan bu olaylar, siber saldırıların ülkeleri telafisi oldukça zor zararlara ve maddi kayıplara uğratabildiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

:: ABD ile Rusya arasında yaşanan siber saldırı krizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir